سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

هنر قلمکاری یعمی هنر تصویر کردن نقوش با طرح های اسلیمی و اصیل بر روی پارچه های ساده که می تواند از جنس پنبه، کرباس، چلوار و غیره باشد.

 در ابتدای پیدایش این هنر برای منقوش کردن این پارچه ها از قلمو استفاده می شده است ولی به تدریج و با توجه به بالا رفتن نیاز مردم، برای تولید بیشتر آن از مهرهای حکاکی شده استفاده می کنند.
نمونه ای از این هنر قلمکار  می توان به انواع پارچه ها، البسه و غیره اشاره کرد که با طرح های زیبا منقوش شده اند.
تصاویر روی این پارچه ها معمولا تصایر گل و بوته، تصاویر حماسی  و تاریخی و بته جقه می باشد که میتوان گفت تصاویر طبیعت و بته جقه دارای طرفداران بیشتری می باشد.
از پارچه های قلمکار برای تولید محصولات مختلف از جمله سجاده، لباس، روتختی، ساک دستی و سفره قلمکار نام برد.


خرید سفره قلمکار علاوه بر آنکه میتواند یک رومیزی زیبا و جذاب باشد، میتواند به عنوان یک هدیه چشم نواز در نظر گرفته شود. هنر قلمکاری به چیت سازی نیز در گذشته معرف بوده است که علت آن استفاده از پارچه چیت در تولید این محصول می باشد.
لازم بذکر است هنرقلمکاری در سایر شهر ها نیز به گونهای پراکنده تولید می شود ولی تنها در اصفهان می باشد که این محصول کاملا به روش سنتی تهیه و تولید می باشد.
در سال های اخیر با توجه به خشک شدن رودخانه زاینده رود، این هنر در حال فروپاشی می باشد که برای عدم این اتفاق نیاز به مشارکت مردم و دولت و هنرمندان می باشد.  با توجه به اینکه سفره قلمکار اصفهان قیمت مناسبی را دارا می باشد خرید آن در میان سایر محصولات هنری دارای محبوبیت بیشتری می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

اطلاعات بیشتر و خرید


این فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است