سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

هنر میناکاری از دیرباز در کشور ایران سابقه داشته است. این هنر در شهر اصفهان از رونق و محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. میناکاری از هزاران سال قبل وجود داشته است و با استفاده از آن میتوان آثار بسیار زیبایی به وجود آورد. آثار تزیینی و کاربردی بسیار زیادی همچون گلدان میناکاری، بشقاب میناکاری، گلاب پاش مینا، زیور آلات، جعبه لوازم آرایش میناکاری، ضریح و در و پنجره های مکانهای مذهبی و ... با استفاده از این هنر ارزشمند به وجود می آیند.


گلدان-میناکاری-مسی


میناکاری از ظرافت و زیبایی خاصی بهره می برد و دارای طرح ها و نقش و نگارهای گوناگونی می باشد. این هنر بر روی فلزات مختلفی همچون مس،نقره یا طلا انجام میگردد. برای مثال گلدان مینا ساخت اصفهان از جنس مس بوده و دارای رنگهای زیبا و فوق العاده ای می باشد.


گلدان-مینا-کاریرنگهای مختلفی همچون فیروزه ای، آبی آسمانی، لاجوردی، سبز و ... در این محصولات بسیار استفاده میشود که این ویژگی زیبایی خاصی به محصولات میناکاری داده است. هنرمندان اصفهانی با استفاده از مواد مرغوب محصولات متنوع میناکاری را تولید می نمایند.


گلدان-مینا-کاری


این هنر با استفاده از ماده ای شفاف و سخت که بر روی فلزات یا کاشی قرار میگیرد انجام میشود سپس در کوره قرار گرفته تا نقش و نگارها کاملا بر روی سطح مورد نظر حک شوند. محصولات میناکاری را میتوان به عنوان یک هدیه ی زیبا و ارزنده در نظر گرفت و آن را در مناسبتهای رسمی یا غیر رسمی هدیه داد و از فضای سنتی که این هنر در خانه یا محیط کار ایجاد خرید میناکاری لالجین می نماید لذت برد.بشقاب-میناکاریاین فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است