سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

در هر سرزمینی از دیر باز تا کنون دست سازه های زیادی وجود دارد که نقش حمایت کننده از میراث فرهنگی آن سرزمین را دارد و گویی بخشی از تاریخ و فرهنگ مردمان آن منطقه را در خود حفظ کرده اند. در سال های اخیر نقش صنایع دستی در حفظ میراث فرهنگی در مسیر جذب گردشگری به منظور تبلیغ این فرهنگ و هنر به خوبی مشاهده می شود. در ایران ما نیز صنایع دستی متنوع می تواند مسیر حرکت گردشگران بخصوص گردشگران خارجی را مشخص کند، به عنوان مثال شهر اصفهان با تنوع بینظیر صنایع دستی در کنار جاذبه های تاریخی مقصد بسیاری از توریستها بوده، صنایع دستی بینظیری همچون میناکاری اصفهان، قلمکاری، قلمزنی، منبت و مشبک و...... که هر کدام دنیایی از حرف برای گفتن دارند.

 


یکی از صنایع دستی ایرانی که یکی از منابع مهم غیر نفتی کشور در صادرات صنایع دستی می باشد، در داخل کشور نیز توانسته است منجر به درآمدزایی ارزی شود با جذب گردشگران خارجی به شهر هایی که این صنایع دسشتی زیبا را تولید می کند. میناکاری اصفهان از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار میباشد و با توجه به قدمت تاریخی که دارد می تواند هر مشکل پسند و هنر دوستی را مجاب به خرید میناکاری اصفهان بکند.

 


در سال های اخیر استفاده از صنایع دستی در صنعت تبلیغات به خوبی شکل گرفته است، استفاده از صنایع دستی به عنوان هدایای مورد استفاده در مراودات بین المللی می تواند علاوه بر تاثیر گذاری مثبت نشانی از فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی باشد، در این میان می توان به انواع تندیس میناکاری اصفهان اشاره کرد که دارای زیبایی چشم نوازی بوده و یک سفیر فرهنگی برای کشور عزیزمان ایران می باشد.

 


با توجه به این مسئله که توسعه و پیشرفت  صنایع دستی می تواند نقش بسزایی بر اقتصاد محلی داشته باشد، چه خوب می باشد این حمایت از طریق مصرف کنندگان داخلی صورت بپذیر و به عنوان مثال خرید هدیه میناکاری را به کالاهای چینی بی کیفیت ترجیح بدهیم.

 


 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید محصولاین فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است