سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

مینا ماده ای است که از لعاب شیشه ای یا شفاف تهیه شده است که از آن بر روی کاشی، فلزات برای نقش و نگار انداختن روی آن ها استفاده می شود و ترکیبی از لاجورد نیز می باشد. مینا در لغات در واقع به معنای لعاب دندان، نوعی پرنده یا نوعی گل است که عمل لعاب مینا معنی آن را تغییر داده است. گلدان مس و مینا قطعه فلزی است که به صورت ظرفی درآمده لعاب خورده و روی آن نقاشی اسلیمی و قطعاتی به صورت پیچ و گره و گل کشیده شده و بعد پخته می‌شود .


گلدان مس و پرداز

قیمت : 229000 تومان 

خرید محصول


ابتدا برای تهیه یک اثر مبنا مثل گلدان مس و پرداز اصفهان، یک فلز را به عنوان ماده اصلی میناکاری انتخاب نموده سپس به هر شکل و اندازه که می خواهند درآورده سپس توسط مسگر که متخصص ساخت می باشد ساخته می شود و پس از آن توسط استاد میناکاری لعاب سفید رنگی بر روی آن خورده و رنگ یکدستی به خود می گیرد.


خرید گلدان مس و مینا


بعد از این مرحله ان را در کوره ای با حرارت 750 درجه سانتی گراد قرار می دهند تا شکل اصلی را به خود گرفته و لعاب ان پخته شود و بعد از خارج نمودن این عمل را مجددا سه الی چهار مرتبه انجام می دهند. پس از طی مراحل فوق فلز لعاب داده شده آماده کشیدن نقش و طراحی است. این طرح ها توسط یک هنرمند استاد کار به صورت ذهنی کشیده می شود .


گلدان مس و مینا اصفهان


قیمت : 229000 تومان 

خرید


سپس توسط رنگ های مخصوص مینا کاری نقش و نگار ها رنگ شده و سایهزده می شوند. که به رنگ آمیزی آن اصطلاحا رنگ آمیزی هفت رنگ گفته می شود. بعد از رنگ شدن طرح ها محددا درون کوره قرار داده می شود تا رنگ ها و طرح ها به صورت دائمی تثبیت شوند. البته در این مرحله درجه حرارت کوره کمتر بوده و حدود 600 درجه سانتی گراد گرما دارد. 


خرید گلدان مس و پردازاین فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است